Dziś chcielibyśmy przybliżyć Państwu nieco informacji na temat CYNK-ALT:
Na początek nieco teorii z Wikipedii cyt.” Cynk jest jednym z niezbędnych mikroelementów – fakt ten został potwierdzony dopiero w 1957 roku. Jest obecny w centrach aktywnych wielu (około 200) enzymów uczestniczących w różnych procesach, w tym w przemianach metabolicznych. Ponadto wiele czynników transkrypcyjnych, białek regulatorowych i innych typów białek wiążących DNA zawiera tzw. palce cynkowe. W związku z tym cynk ma wpływ na wszystkie podstawowe procesy życiowe. Bierze udział między innymi w mineralizacji kości, gojeniu się ran, wpływa na pracę układu odpornościowego, prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę oraz na stężenie witaminy A i cholesterolu. Ma swój udział w regulacji ciśnienia krwi i rytmu serca. Jest też niezbędny przy syntezie związków regulujących wzrost i rozwój roślin.”

CYNK – właściwości:

Cynk pełni następujące funkcje w organizmie:

Poza tymi właściwościami, cynk:

Cynk jest również niezbędny w diecie dzieci, gdyż odpowiada za ich prawidłowy wzrost.

CIEKAWOSTKA:

Jeżeli z dietą będziemy dostarczyć do organizmu Kadm, to suplementacja nie wiele wniesie do naszego zdrowia, a cynk nie wykona swojej pracy.
CYNK to drugi najważniejszy mikroelemet w naszym organizmie zaraz po żelazie. Niedobór cynku może prowadzić do różnych chorób przewlekłych.

CYNK – niedobory, jak je rozpoznać?

Niedobory cynku objawiają się w następujący sposób:

CYNK – gdzie go znaleźć:

Cynk występuje w wielu pokarmach, z kórymi mamy kontakt na co dzień. Poniżej lista produktów będących źródłem tego pierwiastka:

CYNK – jak stosować:

Odpowiednią dawką cynku dla dorosłego jest od 15 do 40 mg. Nie należy przyjmować wyższych dawek, gdyż nadmiar cynku może spowodować utratę innych pierwiastków jakimi są: miedź, fosfor, żelazo, wapń.

Zachęcam do sięgnięcia po nasz CYNK ALT, to bogactwo nie tylko samego cynku, ale też jodu, lucerny i tymianku, które poprawią Twoje samopoczucie, wygląd zewnętrzny i kondycję. Przekonaj się, że jego atrakcyjna cena, czystość i skuteczne działanie to trzy powody aby cyklicznie wkomponował się on w naszą dietę.