Sucha skóra na łokciach to częsta przypadłość, zdarzająca się chyba każdemu z nas od czasu do czasu. Sucha skóra, nie dość że nie wygląda najlepiej, szczególnie, gdy zaczynamy chodzić w ubraniach z krótkim rękawem, to jeszcze czasem doskwiera nam dodatkowo. Łokcie bowiem mogą pokryć się czerwonym, łuszczącym się, pękającym naskórkiem.

Dziś nie skupię się by pisać o przyczynach bardziej zamierzam poświęcić uwagę temu, czym wyleczyłam je bezpowrotnie. 

Na wstępie przyznam, że z problemem tym borykałam się od wielu lat. Nie mogłam niczym tego zniwelować. Powracało jak bumerang, wciąż i wciąż od nowa. I próbowałam już chyba wszystkiego: a to maści na zapalenia pochodzenia grzybiczego, a to kompresy na stany zapalne naskórka, zmiana diety też nie pomogła. Nie pomogły też kremy głęboko nawilżające ani inne środki oferowane przez apteki i drogerie. Gdy zostałam mamą często przy karmieniu w pozycji leżącej wspierałam się na łokciach. Możecie sobie wyobrazić co się z nimi działo i jaki koszmarny ból i pieczenie towarzyszył temu cudownemu zajęciu.

Dobrze się stało, że w lipcu 2019r. wprowadzono wspaniałą kolekcję olejków eterycznych terapeutycznych do mojego sklepu. Zaczęłam wdrażać się w ich świat i niechybnie zakochałam w ich szerokim spektrum działania.

Poniższe zdjęcie to mój własny łokieć z czasu, gdy cierpiałam na opisane problemy. Zdjęcie nr dwa to efekt terapeutyczny jaki uzyskałam stosując kremową bazę pod olejki pomieszaną z 10 kropelkami olejku frankincense. Regularne wcieranie w zmienione zapalnie miejsca przez okres 21 dni i uzyskany efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. W tej chwili testuję ten cudowny olejek pod kątem innych przypadłości i na pewno o tym za jakiś czas napiszę. 

Z czego powstaje olejek frankincense??

Olejek kadzidłowy, otrzymywany z rośliny Boswelia carterii, poprzez destylację parą wodną. Od wieków stosowany w medycynie ajurwedyjskiej, jest jednym z najważniejszych olejków eterycznych, który można wykorzystać w celach zdrowotnych. Olejek kadzidłowy Olibanum, otrzymywany z rośliny Boswelia carterii, poprzez destylację parą wodną. Od wieków stosowany w medycynie ajurwedyjskiej. Posiada działanie ściągające i przeciwzmarszczkowe. Znakomity do pielęgnacji dekoltu i biustu. Posiada drzewny typ zapachu, balsamiczny z orzeźwiającą nutą cytryny. Olejek z kadzidłowca, znany jest również pod nazwami frankincense lub olibanum. Mleczno-biały sok ekstrahuje się z kory drzewa, a następnie pozostawia do stwardnienia w żywicę na kilka dni, po czym zeskrobuje w kropelkach o kształcie łez. Drzewa Boswellia rosną w rejonach afrykańskich i arabskich, w tym w Jemenie, Omanie, Somalii i Etiopii. Oman jest najbardziej znanym i najstarszym źródłem kadzidła, skąd od tysięcy lat jest sprzedawany i wysyłany do innych części świata, szczególnie do krajów śródziemnomorskich, Indii i Chin. Kadzidło najwyższej jakości jest czyste i srebrzyste, ale z lekkim zielonym odcieniem. Odmiany brązowo-żółte są dużo tańsze i łatwiej dostępne. W Omanie najlepsze kadzidło jest zwykle zarezerwowane dla sułtana i rzadko jest wysyłane z kraju. Olej z kadzidłowca od dawna jest ceniony na Bliskim Wschodzie, gdzie był używany w ceremoniach religijnych jako olejek do namaszczania przez tysiące lat. Jest również popularnym składnikiem kosmetyków, a jego ślady znaleziono nawet w pamiątkach z czasów dawnych Anglosasów i starożytnych Egipcjan. Olejek frankincense jest jednym z najważniejszych olejków eterycznych, który można wykorzystać w celach zdrowotnych. Jest znany ze swoich właściwości relaksacyjnych i jest użyteczny do wizualizacji, medytacji i przezwyciężania stresu i przygnębienia. 

Działanie olejku frankincense

Doszliśmy do sedna tego, co chcę przekazać wszystkim tym, dla których naturalne metody regeneracji organizmu są tak samo istotne jak i dla mnie. Olejek frankincense ma mnóstwo zastosowań. Postaram się je tu przybliżyć:

  1. Wzmacniania dziąseł i cebulek włosów 
  2. Zatrzymywania krwawienia ran 
  3.  Przyspieszania leczenia skaleczeń skóry, trądziku, ukąszeń owadów i czyraków 

Jak widać nasz olejek ma bardzo szerokie spektrum działania i warto zastanowić się czy właśnie tym tropem, tropem aromaterapii, nie powinniśmy podążać w kierunku poprawienia swojego samopoczucia i zdrowia. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie “co zrobisz gdy osiągniesz taką kondycję organizmu o której marzysz?” i przemyśleć jak bardzo zmieni się nasze życie gdy odzyskamy zdrowie i poprawimy swoje samopoczucie bo jak wspominałam już we wcześniejszych wpisach mądre powiedzenie, że “człowiek zdrowy ma wiele marzeń.. a człowiek chory tylko jedno.. by nie chorować”. Warto więc szukać nowych rozwiązań i próbować nowych trendów. Ja dziś to wiem a Państwo mam nadzieję, że się również przekonacie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments